Uygulama İçi Satın Alımlara Dikkat!

Kullanıcı Değerlemesi:  / 0
Kötüİyi 

Akıllı telefon sayısı arttıkça, ihtiyaçlara göre uygulama sayıları da her geçen gün hızla artmaktadır. Uygulamaların bir çoğu veri toplama ve bu verileri (genelde kişisel bilgiler) para karşılığında üçüncü kişilere satmak amacıyla var. Gelelim konu başlığımıza: uygulamaların çoğu ücretsiz olmakla beraber uygulama içi satın almalarla ücretli uygulamalardan daha fazla gelir elde edebiliyor.

İndirilen ücretsiz uygulama eksik özellikleri ile beraber gelmekte ve eksik özellikleri ücret karşılığında tamamlayabiliyorsunuz. Özellikle oyunlarda oyun içi satın almalarda çok dikkatli olmak gerekir. Zira istemeden de olsa yanlışlıkla oyun içi satın alımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bunu genelde ekrana gelen uzun yazıyı okumaya erinenler ve çocuklar yapmaktadır. Eğer cüzdanınızın boşalmasını istemiyorsanız mecbur kalmadıkça uygulama dükkanlarına ödeme bilgilerinizi girmeyin. Telefonunuzun ayarlarını yaparak uygulama içi satın alımlara kapalı hale getirin. 

Apple cihazları için için yapmanız gerekenler: Ayarlar > Sınırlamalar > Uygulama içi alım seçeneğini kapalı duruma getirmeniz yeterlidir. 

Android işletim sistemine sahip cihazlarda ise Google Play uygulama marketine giriş yaptıktan > sonra ayarlar bölümünden satın almalarda şifre gerekli bölümünden > bu cihazda Google Play'dan yapılan tüm satın almalarda seçeneğini aktif etmeniz yeterlidir.

Bu ayarlar yapıldığı taktirde her yeni satın alımda sizden şifrenizi isteyecek. Böylelikle çocuğunuza gönül rahatlığı ile telefonunuzu verebilirsiniz. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Programlar

Yandex.Metrica